Kalės nėštumas

Nėštumo požymiai (dienomis):
1 diena. Pirma kergimo diena. Po pirmo kergimo praėjus 48 valandoms, procesas turėtų būti pakartotas. Pakartotinis kergimas didina apvaisinimo tikimybę.
15–22 diena. Speneliai tampa šiek tiek rožiniai ir pradeda didėti. Plaukai ant pilvo ir aplink spenelius nyksta.
21–28 diena. Rytais gali pykinti – tai dėl hormoninių pokyčių, gimdos tempimo ir putimo. Patelė gali atrodyti šiek tiek mieguista, kartais atsisako valgyti. Tokiu atveju, patelę maitinkite įvairiu maistu. Jūsų veterinarijos gydytojas gali patarti naudoti tabletes atpalaiduoti gimdą.
26–30 diena. Patyrę žmonės (augintojai ir veterinarai) gali nustatyti, kad patelė nėščia. Šiuo laikotarpiu embrionai yra panašūs į kietus riešutus ir juos lengva suskaičiuoti.
29 diena. Pradėkite didinti maisto kiekį. Nepermaitinkite, per didelis svoris negerai. Vaisius susiformavo ir yra panašus į mažą šuniuką.
35 diena. Patelės pilvas tampa platesnis.
45 diena. Dabar lengva pajusti šuniukus, suskaičiuoti – žymiai sunkiau.
48-56 diena. Patelė ima skirti daugiau laiko savęs apsilaižymui. Speneliai patinsta. Ji gali tapti nerami ir pradėti ieškoti tinkamos vietos šuniukams.
50 diena. Šuo gali prarasti apetitą. Pilvas gali būti visiškai užpildytas šuniukais. Visą dieną šerkite mažomis porcijomis. Pilve galite lengvai užčiuopti judesius.
50-65 diena. Spenelius ir makštį plaukite šiltu vandeniu, aplink spenelius galite nukirpti plaukus – bus lengviau maitintis jaunikliams.
60-63 diena. Gali pasirodyti pieno išskyros (krekenos) iš spenelių.
61 diena. Galima pradėti matuoti rektalinę šuns temperatūrą kiekvieną rytą ir vakarą.
64 diena. 12 – 24 valandos iki gimdymo rektalinė temperatūra gali sumažėti nuo 38,33 iki 36,66 °C. Iš makšties gali pasirodyti šviesios išskyros.
65 diena. Laukiama šuniukų atsiradimo diena. Žinoma, tai tik apytiksliai. Gimdymas gali įvykti nuo 59 iki 65 dienos. Šuniukai gimę ankščiau nei 58 diena, tikėtina, bus negyvybingi.

Nėštumo kalendorius internete

________________________________________________

AR ŽINOJOTE, KAD..

  • Ar žinojote, kad kalės kaip ir vilkės nėštumo ilgumas yra toks pats ir trunka 60-65 dienos?
  • Ar žinojote, kad apvaisintas kiaušinėlis prie kalės gimdos prisitvirtina tik 17 dieną nuo apvaisinimo?
  • Ar žinojote, kad 30-tą nėštumo dieną pradeda plakti šuniuko širdis?
  • Ar žinojote, kad embrionas nuo 17 iki 35 dienos gali būti rezorbuotas kalės organizmo ir nelieka žymės, kad jis buvo? Taip dažniausiai nutinka dėl stresinių situacijų.
  •   Ar žinojote, kad šuniukas gimdoje mokinasi atlikti tam tikrus veiksmus, kaip lekavimas, kurie jam bus reikalingi, kai jis gims?
  • Įdomu ir tai, kad šuns embrionas tik nuo 39 dienos pradeda vystytis į tam tikrą veislę, prieš tai vystimasis vyko vienodai visų šunų veislių embrionams.
  • Nuo 55 dienos embrionai jau panašūs į šuniukus, kuriais netrukus taps.
  • Nuo 58 dienos šuniuko embrionai jau praktiškai visiškai susiformavę ir pasiruošę gimti.
  • Nuo 60 dienos laukia didelis stebuklas – šuniuko gimimas :)